Opieka administracyjna serwerów

Administrator w przedsiębiorstwie, które ma już jakąś infrastrukturę jest stanowiskiem kluczowym. To bowiem od jego umiejętności zależy stabilność usług oraz widoczność firmy w sieci. Nie ulega wątpliwości, że administrator serwerów jest jednym z najważniejszych stanowisk w branzy.

Zatrudnianie administratora na etacie jest bardzo drogie. Administratorzy z większym doświadczeniem oczekują wynagrodzenia rzędu kilkunastu tysięcy zł. Ci mniej doświadczeni chcą zarabiać w tej górnej granicy 4 cyfrowej pensji. Nie każda firma jednak może sobie pozwolić na taki wydatek, a jednocześnie przy swej większej lub mniejszej infrastrukturze chciała by mieć pewność, że usługi będą działać niezawodnie.

Do takich firm i osób skierowana jest nasza oferta. W ramach umowy o administrację Państwa zasobami serwerowymi my zobowiązujemy się wykonywać prace administracyjne za niewielką część wynagrodzenia profesjonalnego administratora. Naszą działalność można trochę porównać do biura rachunkowego. Nie potrzebują Państwo zatrudniać samodzielnej księgowej, a mimo to Państwa finanse i rachunki są odpowiednio i należycie księgowane. Dokładnie tak samo działa zdalny administrator. Wykonuje w ramach ryczałtu określone prace, którymi zajmuje się etatowy administrator z tym, że za dużo mniejsze pieniądze.

Na czym polega opieka administracyjna?

W ramach naszej usługi opieki administracyjnej przydzielamy Państwu dedykowanego administratora, który będzie zajmował się i administrował Państwa serwerami w ramach określonych czynności i czasu określonego w umowie ryczałtowej. Będzie aktualizował oprogramowanie, sprawdzał je pod kątem bezpieczeństwa oraz informował o zdarzeniach lub instalował na przykład aplikacje w konsultacji z Państwem.

W ramach pakietu administracyjnego oferujemy między innymi:

 

Admin 365/7/24

Opieka administracyjna 365 dni w roku 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę nad Państwa serwerami

Pomoc

Pomagamy przy wdrożeniach nowych serwisów, konfiguracji usług i instalacjach nowych pakietów.

Zalecenia

Zalecimy inwestycję w rozwój infrastruktury jeśli aktualne środowisko będzie mocno obciążone.

Aktualizacje

Nie bieżąco aktualizujemy oprogramowanie serwerowe i wszystkie pakiety.

Firewall

Konfigurujemy zabezpieczenia na serwerze dla maksimum bezpieczeństwa.

Backup

Przygotujemy dla Państwa indywidualne rozwiązanie backupowe danych na serwerach.

Monitoring

Monitorujemy serwery przez całą dobę i w razie incydentu podejmujemy działanie.

Środowisko tesowe

Przygotujemy dla Państwa także środowisko testowe dla nowych usług na Państwa życzenie.

Przestrzeń zapasowa

Możemy w ramach naszej infrastruktury przygotować dla Państwa zapasową przestrzeń do pracy w razie awarii.

Alerty

W razie wykrycia incydentu otrzymują Państwo alerty (SMS, E-Mail, Telefoniczne).

Raportowanie

Raportujemy wykonanie wszystkich zleconych i rutynowych prac na serwerach.

Testy bezpieczeństwa

Przeprowadzimy wszelkie niezbędne testy bezpieczeństwa Państwa serwera i aplikacji.

i wiele więcej ...

Nasi administratorzy to doskonale wykwalifikowani specjaliści posiadający ponad 10-letnie doświadczenie w branży. Mamy własne kompleksowe środowisko serwerowe oraz chmurowe dzięki czemu wiemy doskonale jak zająć się Państwa serwerami. Nie wróżymy z fusów, nie teoretyzujemy. W SkillHouse działamy w interesie naszych klientów, których zadowolenie jest dla nas pierwszorzędne.

Mogą Państwo zaufać sprawdzonej marce i doświadczeniu naszych pracowników, a przede wszystkim mogą Państwo zyskać stabilnego partnera w biznesie, który poprowadzi Państwa sprawy związane z serwerami odpowiedzialnie.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, zapraszamy.